TÜBİTAK KPSS’siz 73 Kamu Personel Alımı Yapıyor

0
734

Yayımlanan kamu personeli alımı ilanına göre TÜBİTAK uhdesinde bulunun Ankara İli ve Gebze – Kocaeli’nde istihdam edilmek üzere 73 personel alacağını duyurdu.

TÜBİTAK kamu personeli alımları iki ayrı tarihte olacağından ilk alım olan 57 personel alımı 22 Temmuz 2019 tarihinde sona ererken kalan 16 personel alımı ise 6 Ağustos 2019 tarihinde sona erecektir. İlgili adayların başvuru yapmaları için TÜBİTAK resmi web sitesi üzerinden başvurularını yapablirler.

TÜBİTAK kamu personeli alım genel şartı; Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olması, 18 yaşında olması, sağlık engelinin bulunmaması, anayasa suçu işlememiş olması, erkek adaylar için askerlikle ilişiğinin olmaması ve kamu haklarından mahrum bulunmayan adayların başvuruları kabul edilmektedir.

AR-GE personel alımı için meslek yüksekokullarının bilgisayar teknolojileri ve yönetim, web teknolojileri programlama, bilgisayar programcılığı bölümlerinden mezun olanlar, en az 2 yıl deneyim sahibi olma şartları aranmaktadır.

Destek teknisyeni personel alımı şartları için meslek yüksekokullarının bilgisayar teknolojileri ve yönetim, web teknolojileri programlama, bilgisayar programcılığı bölümlerinden mezun olanlar, en az 2 yıl deneyim sahibi olma şartları aranıyor.

Lisans mezunları için personel alım şartı; 4 yıllık eğitim veren üniversitelerin elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, mekatronik mühendisliği ve bilgisayar mühendisliği bölümlerinden mezun adayların başvuruları kabul edilecektir.

TÜBİTAK kamu personeli alımları ilan metni için tıklayınız.

Kamu Personel Alımı


Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2019, 01:00

Haber Kaynağı