Sahil Güvenlik Komutanlığı 65 Personel Alımı Başvuruları Başladı

0
324
Sahil Güvenlik Komutanlığı 65 Personel Alımı Başvuruları Başladı

Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesine personel alımı için başvurular başladı. 15 Ağustos tarihinde yayımlanan duyuru kapsamında E-devlet üzerinden yapılacak müracaatlar için başvuru sayfası adayların erişimine açıldı. Bu kapsamda Sahil Güvenlik Komutanlığı 65 sözleşmeli personel alımı yapacak.

Lise mezunu personel alımı kapsamında 10 teknisyen ve 45 destek personeli alınacak. Teknisyen pozisyonuna meslek liselerinin tesisat teknolojileri, iklimlendirme, inşaat teknolojisi, bilgisayar, bilişim teknolojileri, elektrik gibi alanlarından mezunlar başvurabilecek.

Destek personeli pozisyonlarından 31’i hizmetli unvanına yapılacak. Bu pozisyona herhangi bir lise mezunu adaylar başvurabilecek. Diğer kadrolara ise meslek liselerinin Servis/Garson mezunları ile erkek berberliği/kuaförlüğü dalında ustalık veya kalfalık belgesine sahip lise mezunu adaylar başvuru yapabilecek.

Ayrıca 7 büro personeli ve 3 tekniker istihdam edilecek. Bu adayların önlisans düzeyinde ilanda belirtilen alanlardan mezun olmuş olmaları gerekiyor. Tüm adaylarda kendi öğrenim düzeylerine göre KPSS puanının en az 60 olması şartı aranacak.

Sahil Güvenlik önlisans ve lise mezunu personel alımı başvuruları 2 Eylül 2019 tarihine kadar, E-devlet sistemi üzerinden yapılacak. İlan metnine ve detaylara ulaşmak için TIKLAYINIZ.

MyMemur