Orman Genel Müdürlüğü En Az Lise Mezunu 1146 Personel Alımı Başvuru Son Günler

0
132
Orman Genel Müdürlüğü En Az Lise Mezunu 1146 Personel Alımı Başvuru Son Günler

İŞKUR resmi sitesinde yayınlanan T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü’nün ilanına göre Türkiye geneli sözleşmeli personel alımı yapılacak. T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 2019 yılı 5 bin personel alımı için ilk aşamada 1146 personel alım başvuruları için son gün 23 Eylül. OGM personel alımı başvuru şartları nelerdir ve başvuru nereden yapılacak haberimizin ayrıntısında yer alıyor.

Aranan Özel Şartlar

OGM en az ortaöğretim mezunu 1146 personel alımı için Türkiye geneli farklı branşlarda alım yapılacak. Adayların, 2018 yılı KPSS (B) grubu olmak üzere KPSSP3, KPSSP93, KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olmaları gerekiyor. Son müracaat tarihi yani 23 Eylül tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmamaları isteniyor.

Ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olanlardan Destek Personeli (Şoför) pozisyonuna başvuruda bulunmak isteyenlerin En az C sınıfı ehliyete sahip olmaları ilan metninde yer alıyor. Avukat pozisyonuna başvuranların ise, avukatlık ruhsatnamesine ve Baro kayıt belgesine sahip olmaları gerektiği belirtiliyor.

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü (OGM) ilanına başvurular e-devlet şifresi ile gerçekleştirilecek. İlana başvurmadan önce adayların e-devlet şifreleri edinmeleri gerekmektedir. Başvuru için son gün 23 Eylül olarak ilan metninde yer alırken, bu sürenin kesinlikler uzatılmayacağı bilgisine yer verildi. OGM sözleşmeli personel alım ilan metnine ve tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz. OGM sözleşmeli personel alımına başvuru yapmak için TIKLAYINIZ.

MyMemur