OGM 2 Bin 700 Orman Muhafaza Memuru Alım İlanı Yayınlandı ( OGM 2700 Personel Alımı)

0
211
OGM 2 Bin 700 Orman Muhafaza Memuru Alım İlanı Yayınlandı ( OGM 2700 Personel Alımı)

Orman Genel Müdürlüğü 2 Bin 700 Orman muhafaza Memuru alımı yapacak. Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü yani OGM tarafından yayınlanan sözleşmeli kamu personeli alımı ilanına göre; toplamda 2700 orman muhafaza memuru alımı yapılacağı duyuruldu.

OGM 2700 Orman Muhafaza Memuru alımı için ilan bugün Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayınlandı. İlan detaylarına göre Orman Muhafaza Memuru alımı için başvuru yapacak olan adayların KPSS girmiş olması ve 2018-KPSSP93 en az 60 puan almış olması gerekiyor.

Yükseköğrenim kurumlarına bağlı ön lisans programlarından; Ormancılık ve Orman Ürünleri, Orman İşletmeciliği, Ormancılık, Orman Ürünleri, Odun Dışı Orman Ürünleri, Fidan Yetiştiriciliği, Fidan Yetiştirme, Fidan ve Fidecilik, Budama ve Aşılama, Avcılık ve Yaban Hayatı, Av ve Yaban Hayatı bölümlerinin birinden mezun olmak aranan şartlar arasında bulunuyor.

OGM OMM ALIMI BAŞVURU TARİHİ

OGM 2 Bin 700 Orman muhafaza memuru alımı için başvuru yapacak olan adayların başvurularını 24.09.2019-07.10.2019 tarihleri arasında gerçekleştirmesi gerekiyor. Başvurular Orman Genel Müdürlüğü DGM’nin İşe alım internet adresi üzerinden gerçekleştirilecek. Adayların; şahsen, posta, dilekçe veya diğer şekilde yapılacak başvurular kabul edilmeyecek.

KPSSP93 puanı en yüksek olan adaydan başlayarak yapılacak sıralama sonucu, belirlenen pozisyon sayısının 4 katma kadar aday ve son adayla eşit puana sahip adayların olması halinde bunlar da son adayla birlikte sözlü ve uygulamalı sınava girmeye hak kazanacaktır.

Sözlü ve uygulamalı sınava girmeye hak kazanan adaylar 27.10.2019 tarihine kadar Orman Genel Müdürlüğü işe Alım internet adresindeki sistemden e-devlet şifreleri ile durumlarını öğrenebilecektir.

OGM 2700 ORMAN MUHAFAZA MEMURU ALIMI İLAN METNİ VE KADROLAR

MyMemur