Muş/Merkez’de 3+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış) | Kamu İcra İlanları

0
4
MUŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

icra ve ihale ilanları

T.C.
MUŞ
İCRA DAİRESİ
2019/183 TLMT.
TAŞINMAZ AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazların cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muş İli, Merkez İlçesi, Kültür Mahallesi, 576 Ada, 1 Parsel, Zemin Kat, D Blok, 2 nolu bağımsız bölüm sayılı mesken vasfında taşınmazdır.Mevcut durumda bodrum kat+zemin kat+9 normal katlı yaklaşık 4 yıllık binanın zemin katında ve kuzey-doğu cephesinde yer alan taşınmaz; 3 oda,1 salon,1 mutfak,2 banyo,1 wc ve 2 balkondan oluşmaktadır.Dairenin doğalgaz hattı bulunmaktadır.
Adresi : Hürriyet Mah.Mehmetçik Cad.Yusuf Kaya Sitesi No:24/D D Blok Zemin Kat D:2Merkez / MUŞ
Yüzölçümü : 152,5 m2
Arsa Payı : 70/6840
İmar Durumu : İmar planında ve yerleşik alan sınırları içerisinde kalmaktadır.Ayrık nizam konut altı ticaret alanı lejantlı yapılaşma koşullarına sahiptir.
Kıymeti : 139.400,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir ve ipotek vardır.
1. Satış Günü : 07/11/2019 günü 11:55 – 12:00 arası
2. Satış Günü : 05/12/2019 günü 11:55 – 12:00 arası
Satış Yeri : Muş Belediyesi Eski Su Tahsilat Veznesi Önü Hürriyet Polis Karakolu Karşısı Merkez/Muş
2 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muş İli, Merkez İlçesi, Kültür Mahallesi, 576 Ada, 1 Parsel, B Blok, Zemin+Bodrum Kat, 22 nolu bağımsız bölüm sayılı dükkan vasfında taşınmazdır. Mevcut durumda; bodrum kat+zemin kat+9 normal katlı yaklaşık 4 yıllık binanın zemin+bodrum katında yer alan taşınmaz, “Yılmaz Emlak Ofisi” isimli işletme tarafından kullanıldığı tespit edilmiştir.Taşınmaz; dükkan alanı ve depo olmak üzere 2 bölümden oluşmaktadır.Dükkanın doğalgaz hattı bulunmaktadır.Dükkan,Mehmetçik Caddesine cephelidir.Valilik, adliye vb.kamu kurumlarına yakın konumdadır.
Adresi : Hürriyet Mah.Mehmetçik Cad.Yusuf Kaya Sitesi No:24/B B Blok Zemin Kat Merkez / MUŞ
Yüzölçümü : 140 m2
Arsa Payı : 90/6840
İmar Durumu : İmar planında ve yerleşik alan sınırları içerisinde kalmaktadır.Ayrık nizam konut altı ticaret alanı lejantlı yapılaşma koşullarına sahiptir.
Kıymeti : 257.775,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir ve ipotek vardır.
1. Satış Günü : 07/11/2019 günü 12:05 – 12:10 arası
2. Satış Günü : 05/12/2019 günü 12:05 – 12:10 arası
Satış Yeri : Muş Belediyesi Eski Su Tahsilat Veznesi Önü Hürriyet Polis Karakolu Karşısı Merkez/Muş
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/183 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

Basın Yayın Kurumu