MSB DKK En Az İlkokul 1640 Sözleşmeli Er Askeri Personel Alıyor

0
84

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde en az ilkokul mezunu askeri personel alımı başvuruları yapılmaktadır. Milli Savunma Bakanlığı Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından askeri personel alım şartları başvuru adresi ve formu yayımlanmış olup aşağıdadır. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 1640 sözleşmeli er alımı başvuruları nasıl yapılmaktadır.

Adaylarda aranan şartlar neler: En az ilköğretim mezunu olanlar, Askerlik hizmetine başlamadan sözleşmeli erliğe kabul edilenlerin sevkleri, Askerlik yükümlülüğünü daha önce tamamlamamış olanlar, askerlik yükümlülüklerine ilişkin ilgili mevzuatta belirtilen şartlara uygun olarak, ön sözleşme imzalandığı tarihten itibaren ay olarak geçirdiği sürelerin 3/1 askerlik hizmetinden sayılmakta. Sadece erkek adaylar başvuru yapabilmekte.

Askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamış veya yapıyor olanlardan müracaatın yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 25 yaşını bitirmemiş olması “01 Ocak 1994 tarihi ve sonrasında doğanlar” arasından başvurular alınmaktadır.

DKK askeri alım detayları için kılavuzunu tıklayın.

MSB DKK Sözleşmeli er personel alımı başvuru için tıklayınız.

Kamu Personel Alımı

Haber Kaynağı