Melikgazi/Yıldırım Beyazıt’da 3+1 daire icradan satılıktır | Kamu İcra İlanları

0
4
KAYSERİ 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

icra ve ihale ilanları

T.C.KAYSERİ 5. İCRA DAİRESİ

2015/233 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Kayseri ili, Melikgazi ilçesi, Yıldırım Beyazıt Mah. 7620 ada, 1 parsel, 1.044,63m² alanlı, arsa vasıflı ana taşınmazda bulunan 11. kat, 21 bağımsız bölüm nolu, 84/2016 arsa paylı, mesken vasıflı taşınmazın tam hissesi satılacaktır. Taşınmazın bulunduğu bina bodrum + zemin kat + 11 normal kattan oluşmaktadır. Her katta 2 daire bulunmaktadır. Yapıda iki asansör bulunmakta, yapı çatılı, dış cephesi mantolama üzeri silikon bazlı dış cephe boyası ile boyalı olup yaklaşık 4-6 yıllık bir binadır. Satış konusu bağımsız bölüm brüt 170² net 125m²’dir. 3 oda, salon, mutfak, antre, banyo, 2 balkon, lv-wc’den oluşmaktadır. Mutfak balkonunda bir kısmı pvc doğrama ile kapatılarak kiler yapılmıştır. Oda zeminleri laminat parke, ıslak hacimler granit kaplama, oda duvarlarının bir cephesi duvar kağıdı ile kapatılmış olup geri kalan duvarlar saten alçı üzeri boya olup banyo ve tuvalet duvarları fayans kaplamadır. Oda, salon, mutfak ve antre tavanları alçıpan ile gizli led süslemeleri ile yapılmıştır. Banyo ve tuvalet tavanları ise pvc doğrama ile ters tavan yapılmıştır. Mutfak tezgahı döküm mermer olup üstünde ve altında laminat dolaplar mevcuttur. İki dolap arasındaki duvar fayans kaplamadır. Banyoda duşa kabin bulunmaktadır. Taşınmazın kapıları ve pencereleri ısıcamlı pvc doğrama, iç kapılar camlı dekoratif ceviz membran, dış kapısı ise çeliktir. Taşınmaz merkezi doğalgaz sistemi ile ısıtılmakta olup doğu + güney + batı olmak üzere üç cephelidir. Taşınmaz çevresinde güneyinde biraz uzağında Hulusi Akar Bulvarı, kuzey bölümünde Sırasöğütler Caddesi, biraz uzağında Türkan-Av. Mehmet Altun İlkokulu, Yıldırım Beyazıt Pazar yeri bulunmaktadır. Taşınmazın şehir meydanına olan uzaklığı 4,5 km’dir. Taşınmaz yol, su, elektrik, temizlik, çöp toplama, kanalizasyon, kent içi toplu ulaşım, sağlık, eğitim gibi kentsel kamu hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi: Yıldırım Beyazıt Mah. Felek Sk. Tuğra Konağı No:13 Kat:11 Daire:21 Melikgazi / KAYSERİ
Kıymeti : 437.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler: İki adet ipotek şerhi vardır.
İmar durumu:1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanı içinde kalmaktadır.
1. Satış Günü: 31/07/2019 günü 09:30 – 09:35 arası
2. Satış Günü: 26/08/2019 günü 09:30 – 09:35 arası
Satış Yeri: Plevne Mah Serin Sk No:10/F Kocasinan Belediye Mezat Salonu Kocasinan/Kayseri

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/233 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

Basın Yayın Kurumu