Kartal İlçe Emniyet Müdürlüğü-Basın Duyurusu İstanbul

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kartal İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti” konusu ile ilgili yürütülen çalışmalarda;
 
06.02.2020 günü İlimiz Kartal ilçesi Karlıtepe Mahallesinde bulunan bir adreste hint keneviri yetiştirip uyuşturucu imalatı yapıldığı yönünde bilgi edinilmesi üzerine aynı gün bahse konu adrese yapılan operasyonda Sertaç S. ve Önder G. isimli şüpheli şahıslar yakalanarak gözaltına alınmış, ikamette yapılan aramalarda;
 
• 16 adet ayrı saksıya dikili halde 28 kök hint keneviri, • 553 gram satışa hazır esrar, • 3 adet ruhsatsız tabanca ve bu tabancalara ait 16 adet fişek, • Askı kilo kantarı, özel lamba, havalandırmalı sera ve kimyasal sıvılar ele geçirilmiştir.
 
Şahısların yapılan sorgulamasında; Sertaç S. isimli şahsın (2) “Uyuşturucu Madde”, (5) “Kasten Yaralama” ve (1) “6136 SKM” olmak üzere (8) suç kaydı, Önder G. isimli şahsın ise (1)“Uyuşturucu Madde İmal veya Ticareti”, (1) “Kasten Yaralama” ve (2) “6136 SKM” olmak üzere (4) suç kaydının bulunduğu belirlenmiştir.
 
Konu ile ilgili yakalanan ve 07.02.2020 günü adli makamlara sevk edilen şüphelilerden Sertaç S. adli makamlarca tutuklanarak Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiş, Önder G. isimli şahıs hakkında ise adli kontrol hükümleri uygulanmıştır.
 
Kamuoyunun bilgisine sunulur.
 
                                                              İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
 

 

Haber linki için tıklayınız

Kamu Haber

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here