İslâm Dünyası Teknoloji Ödülü ASELSAN’ın

İslâm Dünyası Teknoloji Ödülü ASELSAN’ın

İslâm Dünyası’nın vizyon, derinlik ve entegrasyonunu güçlendiren başarılı kişiler ile kurumlar​ı onurlandırmak ve teşvik etmek maksadıyla ilk kez bu yıl “İslâm Dünyası İstanbul Ödülleri” tertip edildi.

Pakistan Senatosu Güvenlik Komitesi ev sahipliğinde düzenlenen Ödül Takdim Töreni, Pakistan Devlet Başkanı Mamnoon Hussain’in katılımı ile gerçekleştirildi. Törende ASELSAN, İstanbul Teknoloji Ödülüne layık görüldü. Ödülü, Pakistan Devlet Başkanı Sayın Mamnoon Hussaini, ASELSAN adına Uluslararası Pazarlama Müdürümüz Tuğrul Özkan’a takdim etti.

​Devlet, özel, diplomasi, iş, bilim, kültür, sanat, teknoloji, strateji, kamu diplomasisi dallarında bu yıldan itibaren her yıl verilecek ödüller; İslam Ülkeleri Düşünce Kuruluşları Platformu (İSTTP) üyelerinin Pakistan’ın Başkenti İslamabad’da yaptıkları 6. Forum kapsamında sahiplerini buldu.

Ocak 2010’da icra edilen İslam Ülkeleri Düşünce Kuruluşları Forumu sonunda yayımlanan “İstanbul Deklarasyonu” ile kurulan İSTTP; İstanbul, Bakü, Kahire ve Bağdat’ta toplanan İslam Ülkeleri Düşünce Kuruluşları Forumu ve Akil Kişiler Kurulu Toplantılarında, İslam dünyasının vizyon, derinlik ve entegrasyonunu güçlendiren başarılı kişiler ile kurumları onurlandırmak ve teşvik etmek amacı ile devlet, özel, diplomasi, iş, bilim, kültür, sanat, teknoloji, strateji, kamu diplomasisi dallarında 2015 yılından itibaren her yıl düzenli olarak İslam Dünyası İstanbul Ödülleri verilmesini kararlaştırmıştı.​

 

Kaynak : Aselsan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir