İŞKUR Üzerinden Kültür Turizm Bakanlığı 180 Personel Alıyor

0
136

Farklı şehirlerde istihdam edilmek üzere Kazı başkanlıklarına 180 işçi personel alınacağını Türkiye İş Kurumu vasıtasıyla iş ilan numaralarıyla duyurmuştur. Yayımlanan ilan detaylarında alımlara kimlerin başvuruda bulunacağı ve şartları yer almaktadır. İlgili adayların başvuru şartları ve hangi şehirlerde istihdam edileceği kılavuz ile belirtilmiştir.

Yayımlanan ilan ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü uhdesinde bulunan Kazı Başkanlıklarında istihdam edilecek personeller en az okuryazar olma şartı aranmaktadır.

Başvuruda bulunacak adaylar Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olması, Askerlikle ilişiğinin bulunmaması veya tecilli olması, 18 yaşından gün almış ve kamu haklarından mahrum bulunmaması şartlarına haiz olması gerekmektedir.

Yukarıda belirtilen şartları taşımayan adayların başvuruları işe başlamış olsa dahi sözleşmeleri fes edilerek görevlerinden el çektirilerek kanun hükümleri gereği soruşturma ve kovuşturma açılacağı ilan edilmiştir.

Kazı Başkanlıkları personel alımlarına ilişkin olarak kadro dağılımları; Aydın Nysa Kazı Başkanlığı 30 Mimar, Sanat Tarihçisi, Arkeolog ve Beden işçisi alımı, Çine Tepecik Höyüğü Kazı Başkanlığı 25 Beden işçisi Alımı, Muğla Kaunos Kazı Başkanlığı 20 Vasıfsız işçi alımı, Muğla Pedasa Kazı Başkanlığı 20 Beden işçisi alımı, Aydın Nysa Kazı Başkanlığı 49 Beden İşçisi Alımı, Manisa Aigai Kazı Başkanlığı 4 işçi alımı, İzmir Ulucak Kazı Başkanlığı 15 İşçi alımı, Aydın Priena Kazı Başkanlığı 5 personel Alımı, Nevşehir Sofular Kazı Başkanlığı alımı, yapılmaktadır.

Aydın Nysa Kazı Başkanlığı detayı içi tıklayın.

Çine Tepecik Höyüğü Kazı Başkanlığı detayı için tıklayınız.

Muğla Kaunos Kazı Başkanlığı metni için tıklayınız.

İzmir Ulucak Höyük Kazı Başkanlığı ilan metni için tıklayın.

Manisa Aigai Kazısı Başkanlığı metni tıklayınız.

Nevşehir Sofulardın Priene Kazı Başkanlığı ilan metni için tıklayın.

Muğla Pedasa Kazı Başkanlığı detayları için tıklayınız.

Aydın Priene Kazı Başkanlığı ilan metnine ulaşmak için tıklayın.

Kamu Personel Alımı

Haber Kaynağı