Güngören İlçe Emniyet Müdürlüğü-Basın Duyurusu İstanbul

İlimiz Güngören ilçesi Merkez Mahallesi Sokullu Mehmet Paşa Caddesindeki bir işyerinden yaklaşık 150.000 TL değerindeki tekstil ürünlerinin çalınması suretiyle 19.01.2020 günü saat: 04.30 sıralarında meydana gelen “İşyeri ve Kurumdan Hırsızlık” konusu ile ilgili İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güngören İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalar kapsamında;
Elde edilen kamera görüntülerinin incelenmesi neticesinde şüpheli olarak tespit edilen bir aracın kiralık olduğu ve Ahme E. isimli şahıs tarafından kiralandığı tespit edilmiş, 21.01.2020 günü görevlilerimiz tarafından aracın İlimiz Küçükçekmece ilçesindeki bir sokakta park halinde olduğu görülmesi üzerine yapılan incelemede, aracı kullanan şahsın Ahmet T. olduğu anlaşılmış, ikamet adresi tespit edilen Ahmet T. ve Ahme E. isimli şahıslar İlimiz Küçükçekmece ilçesinde yakalanarak gözaltına alınmıştır.
Çalışmaların devamında şüpheli şahısların çaldıkları malları İlimiz Fatih ilçesinde bir adreste sakladıkları tespit edilmiş, 21.01.2020 günü bahse konu adreste yapılan aramalarda yaklaşık 150.000 TL değerindeki 21 çuval halinde 7000 paket tekstil ürünü ele geçirilerek muhafaza altına alınmış, yapılan inceleme sonrası mağdur şahsa teslim edilmiştir.
Konu ile ilgili yakalanan ve 22.01.2020 günü adli makamlara sevk edilen şüpheli şahıslardan Ahme E. tutuklanarak Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiş, Ahmet T. ise adli makamlarca serbest bırakılmıştır.
 
Kamuoyunun bilgisine sunulur.
 
 
                                              İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

 

Haber linki için tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir