Dışişleri Bakanlığı Üç Büyükelçiliğe Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak! En Az Lise Mezunu

0
101
Dışişleri Bakanlığı Üç Büyükelçiliğe Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak! En Az Lise Mezunu

T.C. Liyon Başkonsolosluğu’nda münhal bulunan bir adet Sözleşmeli Sekreter pozisyonuna, Kuala Lumpur Büyükelçiliğinde münhal hale gelecek bir adet Sözleşmeli Sekreter pozisyonuna ve T.C. Paris Büyükelçiliğinde münhal bulunan bir adet Sözleşmeli Sekreter pozisyonuna sınavla personel alımı için ilanlar yayımlandı.

T.C. Kuala Lumpur Büyükelçiliği Türk Uyruklu Sözleşmeli Sekreter Sınav Duyurusu, T.C. Liyon Başkonsolosluğu Türk Uyruklu Sözleşmeli Sekreter Sınav Duyurusu ve T.C. Paris Büyükelçiliği Türk Uyruklu Sözleşmeli Sekreter Sınav Duyurusuna aşağıdaki “PDF” dosyasından ayrıca ulaşabilirsiniz.

PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Sınav tarihi itibariyle 41 yaşından gün almamış olmak,

En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak,

Kamu haklarından yoksun bulunmamak,

Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak,

Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak,

Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek (Sağlık Kurulu Raporu istihdam edilecek adaylardan istenir),

Çok iyi derecede Fransızca ve Türkçe bilmek,

Bilgisayar ve daktilo kullanabilmek gerekmektedir.

MEMUR ALIMI BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ BELGELER NELERDİR?

Sınava katılma isteğini belirten başvuru dilekçesi (dilekçede, adres, telefon numarası, e-mail adresi gibi temas bilgilerine de yer verilmelidir)

Özgeçmiş (CV),

Türk pasaportunun aslı veya onaylı sureti ile işlem görmüş sayfaların fotokopileri,

Nüfus cüzdanının aslı veya onaylı sureti,

Son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti (Yurtdışında eğitim görmüş lise mezunları için Eğitim ateşeliklerinden alınacak “denklik belgesi”.)

Erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge

Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet renkli vesikalık fotoğraf istenmektedir.

Postayla başvurularda, asılları yazılı sınav öncesinde ibraz edilmek kaydıyla, 3, 4, 5 ve 6. sıradaki belgelerin fotokopileri gönderilebilir.

İlan metinleri için tıklayınız:

pdf.jpg

MyMemur