Bakan Akar ve Komutanlar Doğu Akdeniz’deki TCG Gemlik Fırkateyni’ne Çıktı

0
5

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz’ün KKTC programı sürüyor.

Bakan Akar ve komutanlar dün de önemli bir ziyaret gerçekleştirdi. Helikopterle Yavuz sondaj gemisine refakat eden TCG Gemlik fırkateynine giden Bakan Akar ve TSK’nın komuta kademesi,  faaliyetlere ilişkin deniz taktik resmi üzerinden brifing aldı, talimatlar verdi.

“Denizde egemenlik” parolasıyla görev yapan geminin personeliyle de bir araya gelen Bakan Akar ve komutanlar, personelin kurban bayramını kutladı. “Mavi vatanın etkin, caydırıcı ve saygın muhafızları” olarak nitelendirdiği bahriyelilerin çok önemli bir görevi icra ettiğini ifade eden Bakan Akar, “Burada Kıbrıs’ta, Doğu Akdeniz’de, Ege’de bir oldubittiye göz yummayacağız. Herhangi bir şekilde bu haklarımıza karşı birtakım kararlar alınmasına müsaade etmeyeceğiz. İçinde bizim olmadığımız kararların yaşama şansı olmadığını başından beri söylüyoruz” diye konuştu.

Olması gerekeni iyi komşuluk ve uluslararası hukuk çerçevesinde dile getirdiklerini belirten Bakan Akar, şunları söyledi:

MSB