Bakan Akar ve Komutanlar 7’nci Ana Jet Üs Komutanlığı’nda İnceleme ve Denetlemelerde Bulundu.

0
4

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile inceleme ve denetlemelerde bulunmak üzere Malatya’daki 7’nci Ana Jet Üs Komutanlığına gitti.

Faaliyetlere ilişkin Üs Komutanı Tuğgeneral Selim Karsavuranoğlu’ndan brifing alan, talimat veren Bakan Akar, daha sonra filo komutanları ve pilotlarla bir araya geldi. Pilotlarla samimi sohbetin ardından Hat Bakım Komutanlığına geçen Bakan Akar ve komutanlar, buradaki bakım personeliyle de görüştü, direktifler verdi.

Bir F-4E uçağındaki yerli üretim akıllı mühimmatı inceleyen Bakan Akar ve komutanlar daha sonra F-35 uçaklarının konuşlanacağı alana geçti. Buradaki çalışmaları inceleyen Bakan Akar, gelinen son duruma ilişkin bilgi aldı.

7’nci Ana Jet Üs Komutanlığı personeli ile de bir araya gelen Bakan Akar, pilotundan bakımcısına tüm personelin Hava Kuvvetleri Komutanlığının, dolayısıyla da Türk Silahlı Kuvvetlerinin çalışmalarına önemli katkılar sağladığını söyledi. Türk Silahlı Kuvvetlerini büyük bir aile olarak nitelendiren BakanAkar, “Ancak bir bütün halinde çalışarak bize verilen görevleri başarıyla yerine getirebiliriz” diye konuştu.

MSB