Ağrı’da Yaşlı Kadının Yardımına Bekçiler Koştu

0
563

23.03.2020

Yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkamayan ve okuma yazması da olmayan Aynur Teyze’nin ihtiyaçları bekçiler tarafından karşılandı.
 
Bakanlığımızca, 65 yaş üzeri ve kronik rahatsızlığı olanlara yönelik sokağa çıkma kısıtlaması getirilmesi nedeniyle evinde oturan çok sayıda yaşlı 112, 155 ve 156 numaralarını arayarak yardım talebinde bulunuyor.
 
Valilik bünyelerinde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu ile, yaşlı ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların market, eczane ve gazete gibi talepleri karşılanıyor.
 
Ağrı’nın merkez Murat Mahallesi’nde yalnız yaşayan ve okuma yazma bilmeyen Aynur Teyze’ye ihtiyaçları için bekçiler yardımcı oldu.
 
 
Görevli oldukları mahallede yaşayan Aynur Teyze’yi yakından tanıyan ve okuma yazması olmadığını bilen bekçiler, ihtiyaçlarını sordukları yaşlı kadına yardım ederek, devletin şefkatli elini uzattı.
 
Mahalle bekçilerini kapısında gören yaşlı kadın hem şaşırdı hem de çok sevindi. Okuma yazması olmadığı için acil numaraları da arayamadığını anlatan yaşlı kadın, bekçiler kendisini yalnız bırakmadığı için çok mutlu olduğunu, duygulandığını söyledi.
 
Aynur Teyze yardımları için bekçilere teşekkür etti.
 

 

Kaynak : İçişleri Bakanlığı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here