ADALET BAKANLIĞI`NDAN 50 BİN PERSONELE EĞİTİM – Adalet Bakanlığı Haberleri

Adalet Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında görev yapan personelin mesleki ve kişisel bilgi, beceri ve yetkinliklerinin geliştirilmesi amacıyla son beş yılda 50 binden fazla personeline hizmet içi eğitim verdi.

Adalet Bakanlığı vatandaşlara ulaştırdığı adalet hizmetlerinde kaliteyi artırmak, vatandaşların adalet hizmetlerine daha hızlı ulaşmasını sağlamak amacıyla kurum içerisinde personel eğitim çalışmalarını büyük bir titizlikle devam ettiriyor. Bakanlık 2015 yılı içerisinde 6 bin 96, 2016 yılı içerisinde 10 bin 964, 2017 yılı içerisinde 8 bin 364, 2018 yılı içerisinde 16 bin personele hizmet içi eğitim verdi. 2019 yılı Eylül ayı sonuna kadar da 9 bin 48 personel eğitim aldı. Böylece son 5 yılda 50 bin 480 personel hizmet içi eğitim programına almış oldu.

Adalet Bakanlığının çalışanların bilgi, beceri ve yetkinliklerinin artırılması ile hukukun üstünlüğü ve insan haklarını temel alan adalet hizmetlerinin adil, hızlı ve etkili bir şekilde sunulması hedefiyle gerçekleştirdiği eğitimlerde birçok branştan uzmanlar ders veriyor. Bakanlığın hazırladığı eğitim programında kişisel gelişime yönelik iletişim-öfke kontrolü-stresle başa çıkma yolları liderlik ve yöneticilik, ekip çalışması gibi derslerin yanında, genel hukuk bilgisi, tebligat hukuku, kalem hizmetleri, uygulamalı uyap ekranları, 657 sayılı devlet memurları kanunu, meslek etiği eğitimi, mübaşir eğitimi ve kamusal yaşamda protokol yönetimi eğitimi gibi konu başlıkları bulunuyor.

15 AYRI MODÜLDE HİZMET İÇİ EĞİTİM

Adalet Bakanlığı 2019 yılı içerisinde İngiltere ile birlikte Yargı Hizmetlerinde Yardımcı Yargı Personelinin Etkinliğinin ve Eğitimlerinin Kalitesinin Artırılması Eşleştirme Projesi kapsamında 15 ayrı modülde hizmet içi eğitim programı da düzenledi. Proje kapsamında verilen eğitim modüllerinden bazıları şunlar: Adli Yazışma Uygulamaları, İnsan Hakları ve Adalete Erişim, Görüşme Teknikleri, Stres Yönetimi, Krize Müdahale, Liderlik Yöneticilik.

 

Adalet Bakanlığı

Haberi Oyla
[Oy Sayısı: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir