ADALET BAKANLIĞI SÖZCÜLÜĞÜ MÜESSESESİ KURULDU – Adalet Bakanlığı Haberleri

Adalet Bakanlığı kamuoyunun doğru ve sağlıklı şekilde bilgilendirilmesi amacıyla Bakanlık Sözcülüğü müessesesi kurdu. Adalet Bakanlığı Sözcülüğüne Strateji Geliştirme Başkanı Ertuğrul Çekin getirildi.

Adalet Bakanlığı bünyesinde, Bakanlığın yürüttüğü faaliyetlerle ilgili kamuoyunun doğru, sağlıklı ve gecikmeksizin bilgilendirilmesi amacıyla Bakanlık Sözcülüğü müessesesi kuruldu. Adalet Bakanlığı, Bakanlık Sözcülüğü müessesi ile anlık bilgi akışını sağlamayı, medyanın ve kamuoyunun doğru bilgiye erişimini etkin bir şekilde gerçekleştirilmesini hedefliyor. Adalet Bakanlığı Sözcülüğüne Strateji Geliştirme Başkanı Ertuğrul Çekin getirildi. Çekin, Bakanlığın çalışmaları hakkında, düzenli olarak yazılı ve sözlü açıklamalar yapacak.

2017 yılından bu yana Adalet Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı görevini de yürüten Ertuğrul Çekin Amasya doğumlu. 2003 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olan Çekin, İdari Yargı Hakimi olarak 2005 yılında mesleğe başladı ve sırasıyla Ankara İdare Mahkemesi Üyeliği, Danıştay Tetkik Hâkimliği, Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Tetkik Hâkimliği ile Hâkimler ve Savcılar Kurulu Tetkik Hâkimliği görevlerinde bulundu.

 

Adalet Bakanlığı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir