fbpx
Ana Sayfa Etiketler Vali

Etiket: Vali

Kurban Bayramı Öncesi Ülke Genelinde Türkiye Güven Huzur Uygulaması Gerçekleştirildi

Bakanlığımız Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı birimleri tarafından Kurban Bayramı döneminin huzur ve güven ortamında geçmesinin sağlanması, her zaman ve her yerde güvenlik güçlerinin varlığını vatandaşa hissettirerek alanda görünür olunması amacıyla başta asayiş, terör ve narkotik olayları olmak üzere suç işleme amacındakilerin caydırılması, aranan şahısların yakalanması varsa suç delillerinin ele geçirilmesi için ülke genelinde eş zamanlı Türkiye Güven Huzur Uygulaması gerçekleştirildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Trafik Denetimine Katıldı

Bakanımız Sn. Süleyman Soylu, Kurban Bayramı'nda trafik denetimlerine ilişkin, "Bütün bayram boyunca 12 bin 420 ekip çalışacak. Yine bayram boyunca 163 bin polisimiz ve jandarmamız görev yapacak." dedi.

Tunceli’de “Yıldırım-4 Munzur-Kutu” Operasyonu Başlatıldı

Bölücü terör örgütünü tamamen ülke gündeminden çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek maksadıyla Tunceli İl Jandarma Komutanlığınca “YILDIRIM-4 MUNZUR-KUTU” Operasyonu başlatıldı. 

Ağrı-Iğdır-Kars İllerinde “Yıldırım-3 Ağrı Dağı” Operasyonu Başlatıldı

Bölücü terör örgütünü tamamen ülke gündeminden çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek maksadıyla Ağrı-Iğdır-Kars İllerinde Yıldırım-3 Ağrı Dağı Operasyonu başlatıldı. 

Kaybolan Kız Çocuğunu Jandarma Buldu

Bulancak Kaymakamı Ali İkram Tuna, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu sabah arama çalışmalarını sürdüren Jandarma ekiplerince 11 yaşındaki Elif Akbayrak'ın bölgede sağ bulunduğunu söyledi.

Özel Harekat Polisleri Afetlerde de Vatandaşların Yanında

Bakanımız Sn. Süleyman Soylu'nun talimatıyla afetlere daha hızlı ve etkin müdahale edebilmek için Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ve Emniyet Genel Müdürlüğü arasında yapılan iş birliği kapsamında özel harekat polislerine mart ayında eğitim verilmeye başlandı.

Vali-Mülkiye Müfettişleri, 41 İlde Polis Merkezi Amirlikleri ve Jandarma Karakollarını Ziyaret...

Bakanlığımızca, taşra birimlerinin hizmet kapasitelerini ölçmek, merkez ve taşra birimleri arasındaki iletişimi geliştirmek için hayata geçirilen İzleme ve Değerlendirme Sisteminin (İZDES) Kurumlar bileşeni kapsamında Vali-Mülkiye Müfettişleri, 20 Temmuz-21 Ağustos tarihlerinde 41 ilde Polis Merkezi Amirlikleri ve Jandarma Karakollarını ziyaret edecek.

Jandarma Çevre, Doğa Ve Hayvanları Koruma Timi’nden Side’de Devriye

Bakanımız Sn. Süleyman Soylu'nun talimatıyla Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde Çevre, Doğa Ve Hayvanları Koruma Şube Müdürlükleri kuruldu. Jandarma Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Şube Müdürlüğü'ne bağlı Antalya İl Jandarma Komutanlığı Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma timi de göreve başladı. Jandarma personeli ve çevre ve veterinerlik konularında uzman olan sivil personelden oluşan tim, Antalya'nın Manavgat ilçesine Side turizm bölgesinde devriye gerçekleştirdi. Hem hayvanlara yönelik kötü muamelenin engellenmesi hem de çevre ve doğanın korunması konusunda etkin mücadele gerçekleştirmesi hedefiyle kurulan tim, devriyede sahipsiz ve sokak hayvanları ve evcil hayvanlarla ilgili vatandaşları bilgilendirdi.

Bakanlığımız Birimleri Tarafından Son 6 Ayda Yapılan Çalışmalar

Bakanlığımıza Bağlı Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, İç Güvenlik Stratejileri Tarafından Son 6 Ayda Yapılan çalışmalar kitaplaştırıldı. Bakanımız Sn. Süleyman Soylu, Bakanlığımız ve bağlı birimlerdeki mesai arkadaşlarımıza teşekkür eden bir tweet paylaştı.

PERSONEL ALIMLARI

SON EKLENENLER