fbpx
Ana Sayfa Etiketler Kovid-19

Etiket: kovid-19

Kovid-19 sürecinde otomotiv sektöründe aylık ihracat ilk kez 2 milyar doları...

Mayıs ayında geçen senenin aynı ayına göre yüzde 56 düşüşle 1 milyar 203 milyon dolar ihracat yapan sektör, haziranda bu rakamı 2 milyar 16 milyon dolara taşıdı.

Uzmanlardan, sanal parada miras kaybı uyarısı

Sanal paranın yeni tip koronavirüs sürecinde dünyada yatırım ve ödeme aracı olarak yaygınlaşması gözlerin dünyada kripto para hukukuna ve miras olarak bırakılması meselesine çevrilmesini sağladı.

İhracatın ithalatı karşılama oranı haziranda yüzde 82’ye yükseldi

TİM Başkanı Gülle, geçen yıl yüzde 75’ler seviyesinde olan ihracatın ithalatı karşılama oranının yüzde 82’ye yükseldiğini belirterek “Hem ithalata konulan önlemler hem ihracatın performansı bu konuda son derece önemli." dedi.

Siirt fıstığında yüksek rekolte bekleniyor

Siirt Fıstık Üreticileri Birliği Başkanı Şuayip Aslan, "Bu sezon son 10 yılın en yüksek verimini bekliyoruz. Tüketicilere çok daha ekonomik fıstık sunacağımızı söyleyebiliriz." dedi.

Avrupalılara ‘tatil için en doğru yer Türkiye’ çağrısı

Türkiye ile Almanya arasında "hava köprüsü" rolünü üstlenen SunExpress'in Üst Yöneticisi Kownatzki, Türkiye'nin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde tatil için "kesinlikle en doğru yer" olduğunu söyledi.

Kısa çalışma ödeneğinin süresi 1 ay uzatıldı

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle kısa çalışma ödeneği süresi bir ay uzatıldı.

Fed Başkanı Powell: Ekonominin önündeki yol olağanüstü bir şekilde belirsiz

ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell, ekonominin önündeki yolun "olağanüstü" bir şekilde belirsiz ve büyük ölçüde virüsün kontrol altına alınmasındaki başarıya bağlı olduğunu belirtti.

Fitch: Kovid-19 kaynaklı ekonomik bozulmalar hafifledi

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Kovid-19 salgınının neden olduğu ekonomik bozulmaların hafiflediğini belirterek, küresel ekonomiye ilişkin yüzde 4,6 olan büyüme tahmininde değişikliğe gitmedi.

Ekonomiye güven, normalleşme süreciyle yükseldi

Kovid-19 ile mücadelede normalleşme adımlarının atıldığı haziranda, ekonomiye güven yüzde 19,1 artışla 73,5'e çıktı.

S&P: ABD ekonomisinde toparlanma yavaş olacak

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's (S&P), ABD ekonomisinde resesyonun başladığı gibi hızlı bitebileceğini belirterek, ancak ekonomik toparlanmanın yavaş olabileceğini ifade etti.

TSE ile TGDF arasında Kovid-19 sonrası güvenli üretime ilişkin iş birliği

Türk Standardları Enstitüsü ile Türkiye Gıda ve İçecek Sanayii Dernekleri Federasyonu arasında, yeni tip koronavirüs salgını sonrası güvenli üretim belgelendirme ve standardizasyon konularında iş birliğine gidildi.

AB Türkiye Delegasyon Başkanı Berger: Türkiye’nin üretim altyapısı sağlam

AB Türkiye Delegasyon Başkanı Berger, Türkiye'nin üretim altyapısının sağlam olduğunu belirterek "Umarım bu Kovid-19 sürecinin son bulmasıyla ikili ilişkilerimiz her zamankinden daha güçlü bir şekilde devam edecektir." değerlendirmesinde bulundu.

Bakan Varank: İlaç sanayisini desteklemeye devam edeceğiz

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, "Türkiye'de yerli ilaç sanayisi ve tıbbi teknolojilerin geliştirilmesini milli bir mesele olarak görüyoruz. Dolayısıyla ülkemizdeki ilaç sanayisini desteklemeye devam edeceğiz." dedi.

ELDER: Fatura tahsilatlarının ertelenmesi salgın sürecini kapsamıyor

ELDER Yönetim Kurulu Başkanı Çeçen, olası bir afet durumunda elektrik ve doğal gaz faturalarının tahakkuk ve tahsilatlarının ertelenmesine yönelik uygulamanın yeni tip koronavirüs dönemini kapsamadığını bildirdi.

Avrupa borsaları Kovid-19 salgınında ikinci dalga endişesiyle sert düşüşle kapandı

Avrupa borsaları, yeni tip koronavirüs salgınında artan vaka sayıları ve salgında ikinci dalgaya ilişkin endişelerin etkisiyle günü sert düşüşle tamamladı.

IMF küresel büyüme tahminini düşürdü

Dünya Ekonomik Görünüm Raporu'nu güncelleyen IMF, daha önce yüzde 3 küçülmesi beklenen küresel ekonominin bu yıl yüzde 4,9 daralacağını öngördü.

AB’den 2021 yılı bütçesi hazırlığı

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, 2021 yılı bütçesinin 166,7 milyar avro olmasını teklif etti.

Pandemi sürecinde hava kargoyla 1,8 milyon dolarlık meyve ihracatı gerçekleştirildi

Türkiye pandemi tedbirleri altında geçen 3 aylık dönemde hava kargoyla 1 milyon 753 bin dolarlık kiraz, kayısı, erik, çilek ve şeftali ihracatı yaptı.

Kovid-19 sonrası çeşitlenecek tedarik zincirinde Türkiye için fırsat kapısı aralanacak

Kovid-19 krizi tedarik zincirinde aksamalara neden olurken, uzmanlar, uluslararası şirketlerin üretimde Çin'e bağımlılıklarını azaltmaya gideceğini ve bunun Türkiye için önemli bir fırsat oluşturduğunu belirtiyor.

AB’de otomobil satışları bu yıl yüzde 25 düşecek

Avrupa Otomobil Üreticileri Birliği (ACEA), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle Avrupa Birliği (AB) otomobil pazarında satışların bu yıl yüzde 25 azalacağı tahmininde bulundu.

PERSONEL ALIMLARI

SON EKLENENLER