Ana Sayfa Etiketler İTO

Etiket: İTO

Kredi genişlemesi, KDV indirimleri ve kısa çalışma ekonomiyi koruyan “3 katlı...

İTO Başkanı Avdagiç, “Kredi genişlemesi, KDV indirimleri ve kısa çalışma uygulaması, adeta ekonomiyi koronavirüsün etkilerinden koruyan '3 katlı maske' oldu." dedi.

İTO Başkanı Avdagiç: Ekimdeki vergi ödemeleri için 2021’de yeni takvim oluşturulmalı

İTO Başkanı Avdagiç, "Özel sektörün ekimden itibaren ödeme termini gelen ertelenmiş SGK primi, KDV, stopaj ve Kurumlar ile Gelir Vergisi için 2021'de makul bir ödeme takvimi oluşturulmasını arzu ediyoruz." dedi.

İstanbul’da perakende ve toptan fiyatlar arttı

İTO verilerine göre, İstanbul'da temmuzda bir önceki aya kıyasla perakende fiyatlar yüzde 0,44, toptan fiyatlar yüzde 1,45 arttı.

İTO Başkanı Avdagiç: Son iki çeyrek büyümesi KDV indirimiyle güçlenecek

İstanbul Ticaret Odası Başkanı Avdagiç, bazı sektörlerde bugün başlayan KDV indirimlerinin son iki çeyrek büyümesini güçlendireceğini belirterek, "KDV müjdesi, büyümede pandemi kaybının kayda değer şekilde telafisini sağlayacak." ifadesini kullandı.

İstanbul’da normalleşmeyle birlikte kurulan şirket sayısı yüzde 78 arttı

İstanbul’da normalleşmenin ilk 5 haftasında İTO’ya yeni kayıt edilen firma sayısı, 2019’un aynı dönemine göre yüzde 78 artışla 6 bin 613'e ulaştı.

İstanbul’da perakende fiyatlar arttı

İTO verilerine göre, İstanbul'da haziranda bir önceki aya göre perakende fiyatlar yüzde 0,07 artarken, toptan fiyatlar yüzde 2,29 azaldı.

İTO Başkanı Avdagiç: Avrupa Çin bağımlılığından Türkiye ile uzaklaşabilir

İstanbul Ticaret Odası Başkanı Avdagiç, Almanya'nın 6 aylığına üstleneceği Avrupa Birliği Dönem Başkanlığı'na ilişkin, "AB, tedarik zincirinde pandemi ile su üstüne çıkan Çin bağımlılığından Türkiye ile uzaklaşabilir." değerlendirmesinde bulundu.

İTO Başkanı Avdagiç: Yatırıma Destek TL Kredisi yatırımcıyı nokta atışı fonlayacak

İTO Başkanı Avdagiç, Yatırıma Destek TL Kredisi'ne ilişkin, "Yatırım Taahhütlü Avans Kredisi, yerli ve ihracata yönelik yatırımcıyı nokta atışı fonlayacak." dedi.

Mayısta en fazla şehirlerarası otobüs biletinin fiyatı arttı

İTO verilerine göre, geçen ay İstanbul'da perakende fiyatı en fazla artan harcama kalemi yüzde 106,45 ile şehirler arası otobüs bileti oldu.

İş dünyasından BDDK’ya tam destek

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben'in bankalara ilettikleri talimatların uygulamasını yakından izleyeceklerini söylemesinin ardından BDDK'ya iş dünyasından destek geldi.

PERSONEL ALIMLARI

SON EKLENENLER